Що пити влітку?
Я буквально зараз повернувся з дегустації десертів і вин, більшість з них були сухими та напівсухими, але не було нічого солодкого та всі чудово поєднувалися з десертами. Для мене це було надзвичайно, оскільки я більше звик поєднувати десерти з винами на кшталт Порто, Мадейри, можливо, мускатами. Літо створене для легких вин. Можна виділити два типи: ігристі та рожеві. Якщо рожеві – це може бути південь Франції, з яскравим ароматом стиглих червоних ягід: суниці, полуниці, малини. Ігристе ж, починаючи з Prosecco і до шампанського, через Cava. Ну й білі. Не варто зупинятися на хітах, типу новозеландського Sauvignon Blanc. Можна піти трохи далі: італійський Vermentino з Тоскани, Лігурії або Сардинії; чудовий іспанський Verdejo. В нашому барі ми хочемо, щоб гості знайомилися з новинками та подорожували, а не продавати лише класику. Варто розвивати смаки.
Принципово: Cava чи Prosecco?
Cava. Більш гастрономічна, краще поєднується з їжею.
Історія кращої пиятики?
Це було абсолютно нещодавно. Ми з моїм товаришем ходили на концерт 2CELLOS, після цього вирішили піти та випити вина. Це було LeSilpo, де є чудова опція – винний бар, і ми любимо там бувати, в тому числі завдяки Марко Черветті, бренд-шефу мережі. Настільки гарно сіли, що випили 4 пляшки вина з вечір. Пощастило, що вина були легкими! Це була свого роду дегустація, адже ми куштували новинки: іспанський Verdejo Sauvignon Blanc, Albariano з Галісії, Verdicchio del Dastello di Jesi та португальський Vinho Verde. Це – головні хіти літа! Вранці я почував себе добре!
Розкажіть про таку незвичайну річ, як винна машина.
Це інноваційна річ, є лише у нашому закладі. Ми проєктували довго, коштувала вона відносно дорого, тому що холодильні установки збиралися окремо, башти та інші елементи також збиралися окремо. Вайн-машина – популярна річ. По-перше, це ековаріант, тому що ми відходимо від пляшки, корку, етикетки. 20 літрів такого вина економлять до 1 тонни сміття. Не треба утилізувати пляшки, перевозити їх. По-друге, вино стає більш доступним, адже ми зекономили до 30% в закупівельній ціні завдяки пакуванню. По-третє, правильна температура, що дуже важливо, особливо влітку. Адже коли вам приносять теплий келих, в який наливають не повністю охолоджене вино – все враження змазується. ДУЖЕ швидко наливається. Був випадок, коли прийшли гості, а я саме стояв за барною стійкою. Їх замовлення було подане за 30 секунд. Вони дуже здивувалися, адже в попередньому закладі вино їм несли 40 хвилин. Такий собі вау-ефект. Багато рестораторів і гостей дивляться, питають, що ж це таке. Це – варіант майбутнього. Факти, які я вже перерахував, грають важливу роль. Також це економія місця зберігання. Ну й доступність – у WinBar бокал стартує від 75 гривень.
Поговорімо про перінг музики та вина. Скажіть, який Ваш улюблений альбом, і з яким вином цей альбом краще за все слухати?
Був такий експеримент в мене: на одному з фестивалів я підбирав вино під музичні композиції, які виконували гітарист і саксофоніст. Музика мені подобається абсолютно різна, під настрій. Припустимо, під Nirvana я б подавав насичене вибухове червоне вино, австралійський Shiraz: темні ягоди, спеції, міць!